České nanotechnologické špičky se představily na veletrhu TechConnect/Nanotech 2018 v kalifornském Anaheimu

Autor: ANP ČR

15.6.2018

Česká republika má v  nanotechnologiích světové renomé a to především v oblasti nanovláken, kde se výsledky vědeckého výzkumu úspěšně daří přenášet do výroby a to zejména v oboru speciálních tkanin či baterií na uskladnění energie. 

Z tohoto důvodu si naše firmy a univerzity nemohly nechat ujít příležitost představit své produkty a probrat možnosti spolupráce s americkými partnery na prestižním veletrhu a konferenci TechConnect, která se ve dnech 14 – 16. května konala v kalifornském Anaheimu u Los Angeles.

Jde o jednu z největších nanotechnologických událostí Spojených států, která každoročně přitahuje specialisty v oblasti nových materiálů, elektronicky, obranného průmyslu, energetiky či biomedicíny / biotechnologií. Kromě zástupců evropských, amerických a asijských firem se ho účastní i univerzity a vědecké instituty a představitelé amerických organizací a agentur včetně Ministerstva energetiky či obrany.

Česká účast byla v tomto roce podpořena společným projektem ekonomické diplomacie PROPED Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

České firmy zastupovala Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, klastr Nanoprogress a společnosti PardamAdvanced Materials-JTJHE3DA a nanoSPACE. Za českou univerzitní sféru byli přítomni akademici z brněnského CEITEC a ostravské VŠB TU a České technologické platformy bezpečnosti průmyslu.

V rámci veletrhu představily naše firmy unikátní 3d lithiovou baterii, speciální respirátory s nanovlákninou, antialergenní hračky či povlečení.  Nad rámec veletrhu uspořádal Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechInvest i networkingovou akci u českého stánku za účasti generálního konzula Pavla Šepeláka, která představila český nanosvět celé komunitě návštěvníků.  Po skončení veletrhu měly firmy ještě příležitost navštívit prestižní University of California San Diego a prezentovat se v Qualcomm Institute.

Pro české účastníky byl projekt jedinečnou příležitostí představit se, ale i hlavně navázat cenné kontakty, přičemž vyniklo zejména české zaměření na nanovlákna, které je i v prostředí USA unikátní.

 

 

 

Autor textu: Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles  

Zdroj textu: https://www.mzv.cz/losangeles/cz/obchod_a_ekonomika/ceske_nanotechnologicke_spicky_se.html

 

Češi na výstavě nano tech 2024 v Tokiu

Češi na výstavě nano tech 2024 v Tokiu

Termín nanotechnologie poprvé použil profesor Norio Taniguchi z Tokijské vědecké univerzity na setkání Japonské společnosti pro přesné strojírenství v roce 1974. V současnosti je Japonsko klíčovým hráčem na globální scéně nanotechnologií a pořádá každoročně v Tokiu...

Autoplachta, která čistí vzduch

Autoplachta, která čistí vzduch

Autoplachta vyrobená ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI absorbuje znečišťující látky z okolního prostředí a rozkládá je. Města po celém světě používají nátěry z oxidu titaničitého pro jejich schopnost odstraňovat znečištění z ovzduší. Tyto nátěry se obvykle nanášejí na...

Dále by vás mohlo zajímat

0 komentáøù

cs_CZČeština