Členové asociace

ACO Marine s.r.o.

http://www.acomarine.com/contact/aco-marine-locations/

Vybavení lodí, systémy pro úpravu odpadní vody, odlučovače tuku, nádrže, potrubí, odvodňovací systémy. Unikátní čističky vody s nanofiltrací na principu fyzikálního čištění vody bez chemikálií prostřednictvím technologie hybridní asymetrické selektivní membránové separace. Membránová separace je nejčistší známou technologií. Separační proces probíhá pouze na základě velikosti molekul.

advamat

AdvaMat s.r.o.

http://www.advamat.cz

Výzkum a vývoj tenkých vrstev a materiálů se speciálními vlastnostmi, např. s velmi nízkým třením. Firma vznikla jako spin-off ČVUT v Praze. V akademickém prostředí se zabývá vývojem a testováním převážně supertvrdých a tribologických vrstev.

AMJTJ

Advanced Materials JTJ  s.r.o.

http://www.amjtj.com

Speciální funkční nátěry s nanočásticemi TiO2 mimořádně silným fotokatalytickým efektem, které účinně likvidují ze vzduchu  organické a anorganické polutanty, viry, bakterie a další mikroorganismy.

 

Bochemie a.s.

http://www.bochemie.cz

Inovativní výrobní chemická společnost s více než stodesetiletou tradicí. V současnosti se vedle standardního výrobního programu zabývá vývojem technologie na výrobu nanoformy oxidu zinečnatého, který má velký význam z hlediska ochrany životního prostředí. Existují aplikace, zejména v gumárenském průmyslu, kdy lze klasický ZnO nahradit 4x menším množstvím našeho produktu při zachování nebo dokonce zlepšení funkčních vlastností.

contiprologo

Contipro Pharma a.s.

http://www.contipro.cz

Více než dvacet let zabývá výzkumem, vývojem a biotechnologickou výrobou aktivních látek pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací. V r. 2013 uvedla firma na trh 4SPIN® – zařízení pro tvorbu nanovláken z roztoků syntetických i přírodních polymerů, kt. jsou vhodným materiálem pro biomedicínské aplikace, jako například tkáňového inženýrství, hojení ran, či cílená distribuce léčiv.

FILTREX s.r.o.

http://www.filtrex.cz

Dodavatel filtrů pro výrobu vína, piva, lihovin, nápojů, potravin, farmacie, biotechnologie, kosmetiky a olejů. Firma FILTREX s.r.o. ve spolupráci s firmou PARDAM s.r.o. vyvinula nanovlákennou membránu RIFTELEN N15 pro filtraci potravinářských olejů, která umožňuje výrazně lepší proudění filtrované tekutiny přes filtr než je tomu u klasických a v současné době známých filtračních materiálů.

he3da

HE3DA s.r.o.

http://www.he3da.com

Zabývá se vývojem a výrobou nové lithiové 3D baterie o unikátní konstrukci. Tato Li-baterie je založena na mimořádných vlastnostech nanomateriálů. Má vyšší kapacitu, nízký vnitřní odpor, ekonomické výrobní náklady a maximální bezpečnost. Tento nový a moderní 3D koncept baterie je jedinou cestou k vyšší kapacitě, která umožňuje rovněž bezpečné skladování energie ve stovkách megawattů.

ingmedical

ING MEDICAL s.r.o. 

http://www.ingmedical.cz

Firma orientovaná zejména na oblast vývoje a výroby speciálních farmaceutických produktů, moderních zdravotnických a hygienických prostředků založených na inovativních nanotechnologických řešeních.

iqstructures

IQ Structures s.r.o.

http://www.iqstructures.com

IQ Structures je mladá technologická firma, která pracuje jako architekt a zároveň stavitel struktur velikosti lidského vlasu, ale i tisíckrát menších. Tyto stavby jsou tak malé, že dokáží ohýbat světelný paprsek, vytvářet podpůrné lešení pro růst buněk nebo pomáhat vyrábět čistou energii. Její chytré nano a mikro struktury tak pomáhají měnit zažité zvyklosti v řadě oblastí od automobilových světel, přes energetiku, až po ochranu proti padělání a podvodům.

jimiplet

JIMIPLET s.r.o.

http://www.jimiplet.cz

Firma Jimiplet, s.r.o. vznikla v roce 2000 se záměrem výroby a prodeje pletené metráže pro oděvní a technické účely. V současnosti má ve svém širokém sortimentu i antibakteriální nanoúplety s nanočásticemi stříbra, které zamezují množení a přežívání bakterií.

Lada Vyvialova Creative Platform s.r.o.

http://ladavyvialova.cz

Designové studio LADA fashion se zaměřuje na používání nanotextilií při návrhu svých kolekcí oděvů pro ženy. Značka LADA navazuje na osobní a profesní zkušenosti nezávislé oděvní designérky Lady Vyvialové Tomečkové. Účastnila se desítek módních přehlídek a výstav v ČR i zahraničí.

nafigate

NAFIGATE Corporation a.s.

http://www.nafigate.com

Společnost NAFIGATE Corporation a.s. propojuje experty z oblasti vědy a buduje globální centrum excelence, jehož cílem je transfer průlomových high-tech produktů a inovativních technologií na světový trh.  NAFIGATE Corporation, a.s. přináší na globální trh projekty zaměřené na vývoj a výrobu nové energeticky úsporné generace nanovlákenných membrán pro technologie čištění vody a vzduchu, textilní průmysl či kosmetiku.

NANO CHEMI GROUP s.r.o.

https://www.nanochemigroup.cz

Česká obchodní společnost, která se specializuje na komercializaci široké škály nano materiálů 21. století. Od roku 2019 zkoumá trhy, vyvíjí inovativní technologie a poskytuje průlomová řešení s využitím našich znalostí v oblasti nanomateriálů.

nano4people

Nano4people s.r.o.

http://www.nano4people.cz

Nová, inovativní firma, která se zabývá a podílí na vývoji, optimalizaci a realizaci konkrétních aplikací speciálních multifunkčních fotokatalytických antibakteriálních nátěrů, které za pomocí světla dokážou čistit vzduch. Na základě mnohaletých zkušeností partnerů z vysokých škol, výzkumných ústavů,zdravotních ústavů a předních českých vědců, se aktivně podílí na transferu technologií z oblasti vědy a techniky, týkající se kompozitních nanomateriálů a fyzikálního jevů zvaného fotokatylytická mineralizace, do běžného života.

nanopharma_logo

Nanopharma a.s.

http://nanopharma.cz

Nanopharma je inženýringová společnost zaměřující se na výzkum, vývoj a výrobu inovativních materiálových řešení s využitím nanovlákenných struktur pro specifické potřeby výzkumu i průmyslu. Intenzivně se podílí na vývoji unikátních zdravotnických prostředků na bázi nanotechnologií (regenerativní medicína a tkáňové inženýrství).

 

nanospace

nanoSPACE s.r.o.

http://www.nanospace.cz

Vyrábí bariérové (antialergické) povlaky a lůžkoviny z nanovláken. Tento zcela inovativní způsob ochrany proti prachovým roztočům a jejich alergenům staví společnost nanoSPACE s.r.o. k předním světovým výrobcům ochranných povlaků pro lůžkoviny. Novinkou v sortimentu jsou antialergické hračky s nanovláknem.

nanotrade

NanoTrade s.r.o.

http://www.nanotrade.cz

Firma realizuje aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti Antibakteriálních aplikací (roztoky, granuláty, kosmetika a zdravotnické prostředky) (www.nanotrade.cz) a funkčního antibakteriálního prádla nanosilver®  (www.nanosilver.cz)  Dále provádí vývoj, výrobu a dodávky výrobků a technologií pro ochrany povrchů materiálů (www.nanoaplikace.cz). Nabízí také nanoaditiva do kapalných a pevných paliv pro snížení spotřeby a emisí (www.nanoaditiva.cz). Je také dodavatelem speciální technologie lyžařských a pohybových simulátorů (www.ski365.cz).

 

NenoVision s.r.o.

http://www.nenovision.com

Spin-off technologického institutu CEITEC. Firma vyvinula přístroj LiteScope, přídavné zařízení k elektronovým mikroskopům, které umožňuje zobrazovat povrch vzorku ve 3D a také měřit například magnetické a elektrické vlastnosti vzorku pomocí tzv. mikroskopie atomárních sil.

Pardam_new logo small

PARDAM s.r.o. 

http://pardam.cz

Využívá technologii odstředivého zvlákňování pro vývoj a výrobou nanovlákenných materiálů a jejich aplikaci v průmyslu. Vyrábí anorganické nanovlákenné materiály NnF CERAM používané např. jako separátory Li-ion baterií, analytické adsorbční pipety, katalyzátory, kompozitní materiály, dalším výrobkem jsou polymerní nanovlákenné membrány NnF MBRANE využívané jako filtrační membrány pro různé typy médií, či bariérové membrány.  Společnost dále nabízí služby pro analýzu práškových materiálů a podílí se na řadě vývojových aktivit v rámci evropských i komerčních projektů.

PIKATEC CZ s.r.o.

http://www.pikatec.cz

Pikatec je ryze česká technologická společnost, která s Technickou univerzitou v Liberci spolupracuje na vývoji nanotechnologií na ochranu povrchů. Nanotechnologie Pikatec chrání povrchy automobilů (exteriér, interiér), v domácnostech (dřevo,sklo, keramiku, nerez, kůži, lakované povrchy, kámen…), v komerční sféře (kanceláře, hotely, restaurace…), lodě, letadla a mnoho dalšího. Patentovaná nanotechnologie chrání povrchy před špiněním a jejich degradací.

logo-nanocisticky1-1400x769-59

RETAP s.r.o.

http://www.nanocisticky.cz

Tradiční výrobce kachlových kamen, který uvedl na trh čističku vzduchu nanoaircleaner. V nanočističkách dochází pomocí fotokatalýzy k rozkladu chemických škodlivých látek a likvidaci bakterií a virů v interiéru.

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.

http://www.tescan.com

Firma mezi přední světové dodavatele rastrovacích elektronových mikroskopů a zakázkových sestav pro použití v materiálovém inženýrství, průmyslu, biologii, kriminalistice a vědeckých laboratořích.Další nanotechnologické firmy v České republice, které nejsou členy asociace

 

Nanovia s.r.o.

http://www.nanovia.cz

Výroba bariérových nanovlákenných textilií Nanovia AntiAllergy, Nanovia AntiMicrobe, Nanovia Waterproof a filtrační materiály s nanovláknem Nanovia.

ASIO, spol. s r.o.

http://www.asio.cz

Společnost pracuje v oboru vývoje, výroby a dodávek technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu (nanofiltry, nanočástice).

NANOMEMBRANE s.r.o.

http://www.nanomembrane.cz

Česká společnost NANOMEMBRANE  vyvinula nanovlákennou membránu, která má extrémně vysokou paropropustnost, voděodolnost s vysokým vodním sloupcem a 100% větruodolnost. Produkty vhodné pro outdoorové a sportovní aktivity či jako funkční materiály ve vojenství jsou vyráběny přímo v České republice pro zaručení nejvyšší kvality a jsou chráněny mnoha patenty a užitnými vzory.

SYNPO, a.s.

http://www.synpo.cz

Vyvíjí nanostrukturované polymery a polymery z obnovitelných zdrojů. Uplatnění pro nátěrové hmoty, adheziva, termosetové i termoplastové kompozity (stavební, elektrotechnický, automobilový průmysl, letectvi …), elektroaktivní polymery (konverze solární energie, elektroaktivní ochranné povlaky…), polymerní kompozity pro medicínu.

NANO IRON, s.r.o.

http://www.nanoiron.cz

Zabývá se výrobou a technickou podporou při aplikaci nanočástic elementárního železa Fe(0). Díky svým mimořádným redukčním schopnostem, malému rozměru a vysoké reaktivitě vůči široké škále toxických látek jsou tyto ultrajemné částice aplikovatelné v technologiích sanace podzemních i povrchových vod. Ve srovnání s jinými používanými postupy čištění vod je jejich ekologicky šetrné, neboť produktem transformace Fe(0) jsou netoxické oxidy železa.

ELMARCO s.r.o.

http://www.elmarco.cz

Elmarco je první firmou na světě, která vyrábí a prodává zařízení na výrobu nanovlákenného materiálu v průmyslovém měřítku. Zařízení NanospiderTM je zkonstruováno k výrobě všech druhů organických a anorganických nanovláken.

INOTEX spol. s r.o.

http://www.inotex.cz

Technologie včetně bio- a nanotechnologií pro textilní zušlechťování /impregnace, zátěry/.

NANOPROTEX s.r.o.

www.nanopith.eu

Výrobce nanovlákenné membrány se speciálními povrchovými úpravami.

ROKOSPOL a.s.

http://www.rokospol.cz

Interiová nátěrová barva která čistí vzduch, ničí škodlivé patogení bakterie, zápachy, cigaretový kouř, s nanočásticemi TiO2.

FAVEA, spol. s r.o.

http://www.favea.cz

Ryze česká farmaceutická společnost. Klíčovou vlastností jejich produktů, zvyšující jejich unikátnost, je využití moderních farmaceutických technologií. Pomocí mikro a nanotechnologických postupů mění fyzikální vlastnosti doplňků stravy či léčiv. Tím zvyšují jejich účinnost, snižují toxicitu a nežádoucí účinky.

Optaglio s.r.o.

http://www.optaglio.cz

Optaglio se zabývá vývojem a výrobou optických bezpečnostních prvků a hologramů a je světovým lídrem v oblasti elektronové litografie. Dodává holografické fólie, etikety a mikrotečky.

CRYTUR, spol. s r.o.

http://www.crytur.cz

Dodavatel detektorů pro elektronovou mikroskopii

MemBrain s.r.o. 

http://www.membrain.cz

Hlavním oborem činnosti jsou membránové separační procesy (elektrodialýza, elektrodeionizace, membránová elektrolýza, reverzní osmóza, mikrofiltrace, ultrafiltrace, nanofiltrace)
.

generi biotech s.r.o.

http://www.generi-biotech.com

Česká biotechnologická společnost. Výzkum a vývoj v oblasti molekulární biologie a nanotechnologie
.

 

České nanotechnologické klastry

Nanoprogress z.s.

http://www.nanoprogres.cz

Klastr Nanoprogres je zaměřený na výzkum a vývoj funkcionalizovaných nanovlákenných struktur a jejich aplikaci do průmyslu a medicíny. Nanoprogres je součástí Evropského strategického klastrového partnerství v nově vznikajícím průmyslovém odvětví a je zařazen do kategorie evropských excelentních klastrů v rámci Evropské iniciativy klastrové excelence.

http://www.nanopith.eu