Hotel v Českém Krumlově přiláká hosty na nanotechnologie

Autor: ANP ČR

14.10.2018

Speciálně namíchané vůně, vlastní pekárna či pinterestový design. Hotely se snaží nalákat zákazníky nejrůznějšími způsoby. Hotel Bellevue v Českém Krumlově na to jde trochu jinak, rozhodli se, že se zaměří na věc, co hosté opravdu potřebují, a to kvalitní spánek. Pomocí českých nanotechnologických výrobků vytvořili v hotelu pokoj, kde se vyspí pohádkově i nejsilnější alergik.

V Evropě je až 40 % osob trpících respiračními alergiemi, povětšinou se jedná o alergii na prach či pyl. Jen v České republice je až 2,5 milionu alergiků, alergie ale není onemocnění jednoho orgánu, ale celková porucha imunity ve smyslu zvýšené reaktivity na některé běžné podněty, například prachové roztoče.

Hotel Bellevue v Českém Krumlově

Hotel Bellevue v Českém Krumlově

 

Alergik si v běžném pokoji lehá do hromady alergenů

Právě v interiérech je vdechujeme nejvíce, roztoči patří mezi významné alergeny pro rozvoj průduškového astmatu. Protože prachoví roztoči žijí v přikrývkách, polštářích a matracích, na pohodlí alergika mají největší vliv. Jen v matraci můžeme najít až 10 milionů roztočů. Alergik si tak v běžném pokoji lehá přímo do hromady alergenů, to vede k silným respiračním problémům.

V hotelu byl vytvořen hypoalergenní pokoj

V hotelu byl vytvořen hypoalergenní pokoj

„V našem hotelu se stále snažíme jít kupředu a dělat maximum pro pohodlí našich hostů. Kvalita spánku se odráží ve spokojenosti zákazníka. Chceme, aby je v našem hotelu nerušilo vůbec nic. Ani alergie.“ vysvětluje ředitel Martin Kocourek, proč se rozhodli vytvořit hypoalergenní pokoj v hotelu Bellevue.

V Evropě je až 40 % alergiků

V Evropě je až 40 % alergiků

Pokoj je vybaven nanočištičkou i nanolůžkovinami

Pokoj vybavili protiroztočovými polštářemi, přikrývkami a povlakem na matraci, které obsahují nanovlákennou membránu od české firmy nanoSPACE. „Tato nanovlákenné membrána zabraňuje průniku roztočů a jejich alergenů k člověku. Jedná se o 100% účinnou mechanickou bariéru,“ vysvětluje předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a ředitel nanoSPACE Jiří Kůs.

Bezúdržbová nanočistička

Bezúdržbová nanočistička

V hotelovém pokoji je navíc umístěna i velmi tichá nanočistička vzduchu NanoAirCleaner, které využívají fotokatalytických filtrů. Ty dokáží rozložit nejen alergeny, ale i bakterie, viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu. Nanočističky NanoAirCleaner zaujmou i svým elegantním designem, který nepůsobí v hotelovém pokoji rušivě.

 

 

Češi na výstavě nano tech 2024 v Tokiu

Češi na výstavě nano tech 2024 v Tokiu

Termín nanotechnologie poprvé použil profesor Norio Taniguchi z Tokijské vědecké univerzity na setkání Japonské společnosti pro přesné strojírenství v roce 1974. V současnosti je Japonsko klíčovým hráčem na globální scéně nanotechnologií a pořádá každoročně v Tokiu...

Autoplachta, která čistí vzduch

Autoplachta, která čistí vzduch

Autoplachta vyrobená ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI absorbuje znečišťující látky z okolního prostředí a rozkládá je. Města po celém světě používají nátěry z oxidu titaničitého pro jejich schopnost odstraňovat znečištění z ovzduší. Tyto nátěry se obvykle nanášejí na...

Dále by vás mohlo zajímat

0 komentáøù

cs_CZČeština