Autoplachta, která čistí vzduch

Autor: Honza Jonáš

28.1.2024

Autoplachta vyrobená ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI absorbuje znečišťující látky z okolního prostředí a rozkládá je.

Města po celém světě používají nátěry z oxidu titaničitého pro jejich schopnost odstraňovat znečištění z ovzduší. Tyto nátěry se obvykle nanášejí na silnice a budovy – ale při své misi ukázat, jak může být používání elektroaut příjemné, našel Volkswagen Canada nový způsob jejich využití.

Volkswagen Canada ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI představil pozoruhodné řešení pro boj se znečištěním ovzduší na nečekaném místě – v krytu svého plně elektrického vozu ID.4. Ten umí víc než jen chránit vozidlo. Aktivně odstraňuje znečištění z ovzduší.

Jak tedy funguje? Při aktivaci denním světlem plachta pohlcuje znečišťující látky z okolního prostředí, které se následně rozkládají na neškodné látky, jako je voda a další základní prvky.

Kryty byly vyrobeny ve spolupráci s nanotechnologickou společností FN NANO, byly přizpůsobeny pro model ID.4 a rozeslány majitelům.

„Majitelé vozu ID.4 své plně elektrické SUV milují. A jako majitelé elektromobilů jsou také nadšeni pro ekologii. Proto jsme chtěli vytvořit příslušenství, které by pomohlo chránit obojí,“ říká vedoucí marketingu Lynne Piette.

Na své misi chce ukázat, jak může být používání elektroaut příjemné, a proto představil Volkswagen Canada plně elektrickou verzi ikonického mikrobusu VW. Touto nejnovější iniciativou chtěl také ukázat, že i příslušenství pro elektromobily může být přínosem pro planetu.

České nanotechnologie v Mexiku

České nanotechnologie v Mexiku

Mexiko je třetí největší ekonomikou na americkém kontinentu. Mexický trh je nejen bránou pro vstup do dalších latinskoamerických zemí ale i do USA. Čeští nanotechnologové se zúčastnili v dubnu 2024 technologické mise v Mexiku, aby hledali možnosti navázání spolupráce...

Česká nano kosmetika na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna

Česká nano kosmetika na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna

Praha, Česká republika – 15. dubna 2024 Asociace nanotechnologického průmyslu ČR poskytla podporu českým firmám vystavujícím na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna, který patří mezi největší kosmetické veletrhy na světě. Výstavy se letos zúčastnilo 3 012...

Dále by vás mohlo zajímat

České nanotechnologie v Mexiku

České nanotechnologie v Mexiku

Mexiko je třetí největší ekonomikou na americkém kontinentu. Mexický trh je nejen bránou pro vstup do dalších...

0 komentáøù

cs_CZČeština