Členové asociace

ACO Industries k.s.

https://www.aco-industries.cz

Společnost ACO Industries k.s. je součástí celosvětové splečnosti ACO Group a zabývá se především drenáží a dalším využitím odpadních vod.
V současnosti se zaměřuje i na nanomembrány v oblasti recyklace komunálních a průmyslových odpadních vod. Společnost ACO Group uvažuje o odpadních vodách jako o zdroji vody a ne jako o odpadu.

advamat

AdvaMat s.r.o.

http://www.advamat.cz

Výzkum a vývoj tenkých vrstev a materiálů se speciálními vlastnostmi, např. s velmi nízkým třením. Firma vznikla jako spin-off ČVUT v Praze. V akademickém prostředí se zabývá vývojem a testováním převážně supertvrdých a tribologických vrstev.

AMJTJ

Advanced Materials JTJ  s.r.o.

http://www.amjtj.com

Speciální funkční nátěry s nanočásticemi TiO2 mimořádně silným fotokatalytickým efektem, které účinně likvidují ze vzduchu  organické a anorganické polutanty, viry, bakterie a další mikroorganismy.

Bochemie a.s.

http://www.bochemie.cz

Inovativní výrobní chemická společnost s více než stodesetiletou tradicí. V současnosti se vedle standardního výrobního programu zabývá vývojem technologie na výrobu nanoformy oxidu zinečnatého, který má velký význam z hlediska ochrany životního prostředí. Existují aplikace, zejména v gumárenském průmyslu, kdy lze klasický ZnO nahradit 4x menším množstvím našeho produktu při zachování nebo dokonce zlepšení funkčních vlastností.

contiprologo

Contipro a.s.

http://www.contipro.cz

Více než dvacet let zabývá výzkumem, vývojem a biotechnologickou výrobou aktivních látek pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací. V r. 2013 uvedla firma na trh 4SPIN® – zařízení pro tvorbu nanovláken z roztoků syntetických i přírodních polymerů, kt. jsou vhodným materiálem pro biomedicínské aplikace, jako například tkáňového inženýrství, hojení ran, či cílená distribuce léčiv.

Dypromed s.r.o.

http://www.nanoscarf.eu

Lidé tvořící Dypromed působí dlouhodobě ve farmaceutickém průmyslu. Posledních několik let se intenzivně věnují a rozšiřují povědomí o funkčnosti nanovlákenné mebrány. V současné době uvádí na trh několik vlastních produktů s použitím českého nanovlákna a vyráběných výhradně v ČR. Produkty jsou určeny pro ochranu nositele před nežádoucími patogeny, jako jsou alergeny, smog, bakterie a viry.

FILTREX s.r.o.

http://www.filtrex.cz

Dodavatel filtrů pro výrobu vína, piva, lihovin, nápojů, potravin, farmacie, biotechnologie, kosmetiky a olejů. Firma FILTREX s.r.o. ve spolupráci s firmou PARDAM s.r.o. vyvinula nanovlákennou membránu RIFTELEN N15 pro filtraci potravinářských olejů, která umožňuje výrazně lepší proudění filtrované tekutiny přes filtr než je tomu u klasických a v současné době známých filtračních materiálů.

FN – NANO s.r.o.

http://www.fn-nano.com

Firma je dceřinou společností Advanced Materials-JTJ s.r.o., která se od roku 2003 zabývá vývojem a výrobou v oblasti nanomateriálů a jejich využití. Uvedla na trh vysoce účinné fotokatalytické nátěrové hmoty 2. generace – funkční nátěry FN NANO® s mimořádně silným fotokatalytickým efektem a další výrobky využívající stejného jevu.

he3da

HE3DA s.r.o.

http://www.he3da.com

Zabývá se vývojem a výrobou nové lithiové 3D baterie o unikátní konstrukci. Tato Li-baterie je založena na mimořádných vlastnostech nanomateriálů. Má vyšší kapacitu, nízký vnitřní odpor, ekonomické výrobní náklady a maximální bezpečnost. Tento nový a moderní 3D koncept baterie je jedinou cestou k vyšší kapacitě, která umožňuje rovněž bezpečné skladování energie ve stovkách megawattů.

ingmedical

ING MEDICAL s.r.o. 

http://www.ingmedical.cz

Firma orientovaná zejména na oblast vývoje a výroby speciálních farmaceutických produktů, moderních zdravotnických a hygienických prostředků založených na inovativních nanotechnologických řešeních.

iqstructures

IQ Structures s.r.o.

http://www.iqstructures.com

IQ Structures je mladá technologická firma, která pracuje jako architekt a zároveň stavitel struktur velikosti lidského vlasu, ale i tisíckrát menších. Tyto stavby jsou tak malé, že dokáží ohýbat světelný paprsek, vytvářet podpůrné lešení pro růst buněk nebo pomáhat vyrábět čistou energii. Její chytré nano a mikro struktury tak pomáhají měnit zažité zvyklosti v řadě oblastí od automobilových světel, přes energetiku, až po ochranu proti padělání a podvodům.

Jan Fiala

Ing. Fiala pracuje na projektu využití nanotechnologií ve svislých stavebních konstrukcích a výrobě nanocihly. Ing. Fiala je současně jedním z jednatelů firmy Cihelna Štěrboholy s.r.o., kde by v budoucnosti měl jeho projekt najít své využití.

jimiplet

JIMIPLET s.r.o.

http://www.jimiplet.cz

Firma Jimiplet, s.r.o. vznikla v roce 2000 se záměrem výroby a prodeje pletené metráže pro oděvní a technické účely. V současnosti má ve svém širokém sortimentu i antibakteriální nanoúplety s nanočásticemi stříbra, které zamezují množení a přežívání bakterií.

Lada Vyvialova Creative Platform s.r.o.

http://ladavyvialova.cz

Designové studio LADA fashion se zaměřuje na používání nanotextilií při návrhu svých kolekcí oděvů pro ženy. Značka LADA navazuje na osobní a profesní zkušenosti nezávislé oděvní designérky Lady Vyvialové Tomečkové. Účastnila se desítek módních přehlídek a výstav v ČR i zahraničí.

LAM-X a.s.

https://lam-x.tech

LAM-X je česká biotechnologická společnost, která vyvíjí světlem aktivované nanomateriály pro ochranu před bakteriemi, viry a dalšími patogeny, využívá inovativní přístupy původně vyvinuté na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Hlavním produktem je nanomembrána, která po aktivaci viditelným světlem generuje singletový kyslík.

nafigate

NAFIGATE Corporation a.s.

http://www.nafigate.com

Společnost NAFIGATE Corporation a.s. propojuje experty z oblasti vědy a buduje globální centrum excelence, jehož cílem je transfer průlomových high-tech produktů a inovativních technologií na světový trh.  NAFIGATE Corporation, a.s. přináší na globální trh projekty zaměřené na vývoj a výrobu nové energeticky úsporné generace nanovlákenných membrán pro technologie čištění vody a vzduchu, textilní průmysl či kosmetiku.

NANO CHEMI GROUP s.r.o.

https://www.nanochemigroup.cz

Česká obchodní společnost, která se specializuje na komercializaci široké škály nano materiálů 21. století. Od roku 2019 zkoumá trhy, vyvíjí inovativní technologie a poskytuje průlomová řešení s využitím našich znalostí v oblasti nanomateriálů.

nano4people

Nano4people s.r.o.

http://www.nano4people.cz

Nová, inovativní firma, která se zabývá a podílí na vývoji, optimalizaci a realizaci konkrétních aplikací speciálních multifunkčních fotokatalytických antibakteriálních nátěrů, které za pomocí světla dokážou čistit vzduch. Na základě mnohaletých zkušeností partnerů z vysokých škol, výzkumných ústavů,zdravotních ústavů a předních českých vědců, se aktivně podílí na transferu technologií z oblasti vědy a techniky, týkající se kompozitních nanomateriálů a fyzikálního jevů zvaného fotokatylytická mineralizace, do běžného života.

NANOBALA s.r.o.

https://www.nanobala.cz

NANOBALA s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem hydrofobní impregnace na bázi chemické nanotechnologie

Nanologix corporation s. r. o.
https://www.nanologix.eu

Společnost Nanologix byla založena jako obchodní společnost s cílem komercializace výzkumu a vývoje v oblasti dýchacích masek se společným inspiračním a exspiračním otvorem.

Nano Medical s.r.o.

https://nanomedical.cz

Firma Nano Medical vyvíjí a vyrábí nanovlákenné materiály a lamináty pro aplikace ve zdravotnictví, kosmetickém a technickém textilním průmyslu, včetně vlastních patentovaných nanotechnologií a procesů.

nanopharma_logo

Nanopharma a.s.

http://nanopharma.cz

Nanopharma je inženýringová společnost zaměřující se na výzkum, vývoj a výrobu inovativních materiálových řešení s využitím nanovlákenných struktur pro specifické potřeby výzkumu i průmyslu. Intenzivně se podílí na vývoji unikátních zdravotnických prostředků na bázi nanotechnologií (regenerativní medicína a tkáňové inženýrství).

nanospace

nanoSPACE s.r.o.

http://www.nanospace.cz

Vyrábí protiroztočové povlaky a lůžkoviny z nanotextilie, antivirové šátky a nanoroušky. Firma nanoSPACE je prvním světovým výrobcem lůžkovin pro alergiky, který používá inovativní způsob ochrany proti prachovým roztočům a jejich alergenům pomocí textilie s nanomembránou.

Nanotechnologie 21 s.r.o.

https://www.nt21.cz

Rodinná firma s dlouho tradicí a zaměřením na ekologické materiály. V současné době se plně věnuje distribuci a aplikaci fotokatalytických nano-nátěrů, zejména v rámci hlavního města Prahy a Středních Čech.

nanotrade

NanoTrade s.r.o.

http://www.nanotrade.cz

Firma realizuje aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti Antibakteriálních aplikací (roztoky, granuláty, kosmetika a zdravotnické prostředky) (www.nanotrade.cz) a funkčního antibakteriálního prádla nanosilver®  (www.nanosilver.cz)  Dále provádí vývoj, výrobu a dodávky výrobků a technologií pro ochrany povrchů materiálů (www.nanoaplikace.cz). Nabízí také nanoaditiva do kapalných a pevných paliv pro snížení spotřeby a emisí (www.nanoaditiva.cz). Je také dodavatelem speciální technologie lyžařských a pohybových simulátorů (www.ski365.cz).

NenoVision s.r.o.

http://www.nenovision.com

Spin-off technologického institutu CEITEC. Firma vyvinula přístroj LiteScope, přídavné zařízení k elektronovým mikroskopům, které umožňuje zobrazovat povrch vzorku ve 3D a také měřit například magnetické a elektrické vlastnosti vzorku pomocí tzv. mikroskopie atomárních sil.

PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

http://pardam.cz

Využívá technologii odstředivého zvlákňování pro vývoj a výrobou nanovlákenných materiálů a jejich aplikaci v průmyslu. Vyrábí anorganické nanovlákenné materiály NnF CERAM používané např. jako separátory Li-ion baterií, analytické adsorbční pipety, katalyzátory, kompozitní materiály, dalším výrobkem jsou polymerní nanovlákenné membrány NnF MBRANE využívané jako filtrační membrány pro různé typy médií, či bariérové membrány.  Společnost dále nabízí služby pro analýzu práškových materiálů a podílí se na řadě vývojových aktivit v rámci evropských i komerčních projektů. V roce 2020 uvedl na trh nanovlákenný respirátor BreaSAFE®ANTI-COVID-19.

PIKATEC CZ s.r.o.

http://www.pikatec.cz

Pikatec je ryze česká technologická společnost, která s Technickou univerzitou v Liberci spolupracuje na vývoji nanotechnologií na ochranu povrchů. Nanotechnologie Pikatec chrání povrchy automobilů (exteriér, interiér), v domácnostech (dřevo,sklo, keramiku, nerez, kůži, lakované povrchy, kámen…), v komerční sféře (kanceláře, hotely, restaurace…), lodě, letadla a mnoho dalšího. Patentovaná nanotechnologie chrání povrchy před špiněním a jejich degradací.

PRAGOTHERM, servis fasád s.r.o.
https://www.servisfasad.eu
je společnost, která využívá fotokatalytické nano-nátěry pro ochranu fasád před mikroorganismy.

logo-nanocisticky1-1400x769-59

RETAP s.r.o.

http://www.nanocisticky.cz

Tradiční výrobce kachlových kamen, který uvedl na trh čističku vzduchu nanoaircleaner. V nanočističkách dochází pomocí fotokatalýzy k rozkladu chemických škodlivých látek a likvidaci bakterií a virů v interiéru.

SAFETY NANO PROTECT s.r.o.

https://www.safetynanoprotect.cz

Výrobce ochranné nanovlákenné roušky. Všechny výrobky Safety nano protect jsou patentované, ručně vyráběné v ČR a pouze z českých materiálů.

Scimed Biotechnologies, s.r.o.

https://www.scimed.cz

SCIMED Biotechnologies s.r.o. je česká biotechnologická společnost, která se podílí na výrobě nanovlákenných roušek. Výzkum a vývoj firmy se dlouhodobě zaměřuje na bio- a nanomateriály a jejich použití v medicíně.

SEN WORLD, s.r.o.

https://www.n4h.cz

Základem produktové řady firmy SEN WORLD je jednorázová obličejová nanovlákenná maska YourMASK.

Smart Coatings s.r.o.
https://www.smartcoating.cz

Mladá, progresivní firma, která se zabývá výzkumem a vývojem smart technologií na bázi nanomateriálů a jejich uvedení do komerčních aplikací. V budoucnu plánuje také zahájení vlastní výroby.

SPUR a.s.

https://www.spur.cz

Od svého vzniku v roce 1992 se firma zaměřuje na vývoj a výrobu plastových výrobků. Součástí výrobního programu je nanovlákenný materiál SpurTex VS vyráběný na lince vlastí výroby Spinline. Ten se využívá pro výrobu zdravotnických roušek.

SVCS PROCESS INNOVATION s.r.o.

https://www.svcs.com

Hlavním produktem SVCS jsou atmosférické, LPCVD a PECVD termální reaktory pro výrobu křemíkových desek. Nacházejí využití v polovodičovém průmyslu, výrobě elektromechanických mikrosystémů i výrobě solárních článků a ve vědeckých laboratořích.

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.

http://www.tescan.com

Firma mezi přední světové dodavatele rastrovacích elektronových mikroskopů a zakázkových sestav pro použití v materiálovém inženýrství, průmyslu, biologii, kriminalistice a vědeckých laboratořích.

http://www.nanopith.eu

https://www.scimed.cz