FN-NANO s.r.o.

Subsidiary of Advanced Materials-JTJ s.r.o. The company introduced highly efficient photocatalytic coatings of the 2nd generation - functional coatings FN NANO® with an extremely strong photocatalytic effect and other products using the same technology.

OWN PRODUCTS AND TECHNOLOGIES

FN NANO

Fotokatalytické nátěry pro čištění vzduchu a likvidaci bakterií a virů na fasády, stropní panely, kámen, přírodní povrchy a dřevo.

FN NANO® coated surfaces excel in efficient destruction of all virusves, bacteria, mould spores, and toxic substances in the air. Thus, FN NANO® creates a healthier environment inside buildings. At the same time, these coatings actively purify themselves.

Show product sheet

FN® AQUA

Eko přípravek pro čištění vody v bazénech a zahradních jezírkách a snížení spotřeby bazénové chemie. Suspenze FN ®AQUA obsahuje patentově chráněnou recepturu s minerálními přísadami a s vysokým obsahem fotoaktivního oxidu titaničitého (TiO2), který je chemicky totožný s potravinářským barvivem – titanovou bělobou, látkou, která je masivně využívána v potravinářském průmyslu a také v kosmetice.

Show product sheet

FN®1 BioMax

Speciální fotokatalytický nátěr vyvinutý proti COVID-19 pro použití v nemocnicích a zdravotnických zařízeních

Contacts

fn-nano.com
info@fn-nano.om
Telefon: +420 771 152 885
Kamenné Žehrovice 23

Články o FN-NANO s.r.o.

Tisková zpráva: Kdo ochrání naše zdraví a zajistí zase naší svobodu?

Press release: Who Is Going to Protect Our Health and Give Us Back Our Freedom?

We are tired and exhausted by the current situation, all the different measures and restrictions of individual liberties and rights. We cannot see the light at the end of the tunnel. Instead, we see politicians, helpless, playing for time and clinging solely to vaccination as a miracle of sorts that will remedy all the problems for them.

read more
en_GBEnglish (UK)