TESCAN představuje nový rastrovací transmisní elektronový mikroskop TENSOR 

Author: Jiří Kůs

20.11.2022

TENSOR je skutečně jedinečné a rychlé analytické řešení s vysokým rozlišením, díky kterému jsou techniky STEM a 4D-STEM pro uživatele dostupnější, produktivnější a nákladově efektivnější. 

Brno, Česká republika, 8. listopadu 2022 – Společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s. dnes představila revoluční TENSOR – nový 4D rastrovací transmisní elektronový mikroskop (4D-STEM), který byl jako první na světě od základu postaven pro zcela novou úroveň výkonu a uživatelského zážitku. TENSOR je navržen tak, aby splnil potřeby všech, jejichž zájmem jsou multimodální nanocharakterizace (morfologická, chemická a strukturní). Přístroj přináší nové možnosti výzkumu především materiálovým vědcům, inženýrům zabývajícím se polovodiči a failure analysis (FA) a krystalografům. 

„Uvedením TENSORu na trh se TESCAN stává výrobcem, na kterého se obrátíte, pokud potřebujete analytické 4D STEM řešení na klíč pro střední napětí,“ říká Jaroslav Klíma, generální ředitel TESCAN ORSAY HOLDING, a.s. „TESCAN chápe výzvy spojené s integrací nejen STEMu, ale zejména 4D-STEM funkcí na starší platformy TEM. Tyto rozsáhlé znalosti jsme proto mohli využít od samotného začátku vývoje. Rastrování elektronového svazku je tak synchronizováno s difrakčním zobrazováním pomocí přímého elektronového detektoru, precese elektronového svazku, získávání EDS signálu a analýzy a zpracování dat 4D-STEM téměř v reálném čase,“ dodává JK Weiss, vedoucí vývoje a generální ředitel TESCAN Tempe, „není to jen hardware, kterým se tento systém odlišuje od všech ostatních TEMů, které jsou v současnosti na trhu. Unikátním jej činí hlavně integrace hardwaru a softwaru, jejímž výsledkem je zcela nový revoluční způsob používání, který nevyžaduje měsíce školení doktorandů či hodiny nastavování tubusu mezi různými režimy analýzy.“ 

Materiálovým vědcům a inženýrům zabývajícím se polovodiči a failure analysis poskytuje TENSOR 4D-STEM multimodální 2D a 3D charakterizaci funkčních materiálů v nanoměřítku ve vysokém rozlišení: 

  • Zobrazování STEM (Bright Field, Dark Field, HAADF) 
  • Prvkové mapování pomocí EDS 
  • Mapování orientace a fáze 
  • Mapování mechanického pnutí 
  • Virtuální STEM pomocí přímého detektoru 
  • STEM, EDS a difrakční tomografie 

Aplikace pro polovodičové laboratoře zahrnují výzkum, vývoj a výrobu logických, paměťových a úložných zařízení a také pokročilou nanocharakterizaci. 

Krystalografům pak TENSOR STEM umožňuje určit strukturu submikronových částic a nanočástic přírodního i syntetického původu, které jsou příliš malé na to, aby mohly být charakterizovány pomocí mikro-XRD technik. 

„TESCAN TENSOR je další naší inovací, jež je svého druhu první na světě. Podobně jako tomu bylo v případě uvedení FIB-SEM a plazmového FIB-SEM, aplikací ToF-SIMS na platformách FIB-SEM, Dynamic-CT a Spectral-CT,“ říká Vratislav Košťál, produktový ředitel TESCANu, „naslouchali jsme zákazníkům a dodali to, co požadovali – dostupnější TEM řešení, které je vysoce výkonné a produktivní i pro běžné použití.“ 

Pro více informací o TESCAN TENSOR navštivte: info.tescan.com/stem

O TESCANu 

TESCAN svým zákazníkům umožňuje výzkum a analýzu v nanorozlišení. Jeho řešení se uplatňují v geovědách, materiálových vědách, polovodičovém průmyslu a ve vědách o živé přírodě. Společnost má třicetiletou historii vývoje inovativních elektronových mikroskopů, mikrotomografů a souvisejících softwarových řešení pro uživatele z oblastí výzkumu a průmyslu. Svým úsilím si TESCAN získal vedoucí postavení v mikro- a nanotechnologiích. 

Společnost TESCAN ORSAY HOLDING byla založena v roce 2013 jako výsledek dlouhodobé expanze a zakládání dceřiných společností po celém světě, včetně francouzské společnosti ORSAY PHYSICS, světového lídra v oblasti technologie iontových a elektronových paprsků. TESCAN ORSAY HOLDING udržuje své sídlo, výrobu, výzkum a vývoj v Brně. Každý mikroskop TESCAN je odborně vyráběn v Brně a dodáván zákazníkům po celém světě. 

Další informace naleznete na adrese: tescan.cz

KONTAKT PRO MÉDIA: 

Barbora Novosadová, Content Marketing Manager, barbora.novosadova@tescan.com 

KONTAKT NA SPOLEČNOST: marketing@tescan.com 

Češi na výstavě nano tech 2024 v Tokiu

Czechs at the nano tech 2024 exhibition in Tokyo

Termín nanotechnologie poprvé použil profesor Norio Taniguchi z Tokijské vědecké univerzity na setkání Japonské společnosti pro přesné strojírenství v roce 1974. V současnosti je Japonsko klíčovým hráčem na globální scéně nanotechnologií a pořádá každoročně v Tokiu...

Autoplachta, která čistí vzduch

Car tarpaulin that cleans the air

Autoplachta vyrobená ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI absorbuje znečišťující látky z okolního prostředí a rozkládá je. Města po celém světě používají nátěry z oxidu titaničitého pro jejich schopnost odstraňovat znečištění z ovzduší. Tyto nátěry se obvykle nanášejí na...

What might you interest also

0 komentáøù

en_GBEnglish (UK)