Nanotechnologie pro bezpečnost a ochranu obyvatel

S příchodem pandemie v roce 2020 se naplno ukázaly přednosti filtrační nanomembrány. Nano roušky, nano respirátory a nano filry se ukázaly jako ideální nástroj pro ochranu před nemocí COVID-19.

ČESKÉ CERTIFIKOVANÉ NANO ROUŠKY

Nanorouška SpurTex ®VS

Ochranné třívrstvé antivirové ústní roušky s vysoce účinným nanovlákenným filtrem

Jednorázové antivirové ústní roušky SpurTex® VS chrání oproti běžným rouškám nejen okolí před uživatelem, ale i uživatele před okolím. Plní tedy funkci roušky i respirátoru současně. Roušky SpurTex ®VS s nanovlákennou membránou vykazují účinnost záchytu částic o velikosti virů 84 %.

Safety Nano Protect

Ochranné ústní roušky s nanovlákennou membránou

Jednorázové ústní roušky byly vyvinuty jako ochrana proti šíření virových a bakteriálních onemocnění. Konstrukčně a funkčně jsou na pomezí roušky a respirátoru. V účinnosti dokonce překonávají některé typy respirátorů. Mechanická bariéra chrání nejen uživatele roušky, ale i jeho okolí.

ČESKÉ CERTIFIKOVANÉ NANO RESPIRÁTORY

BreaSAFE ®ANTI-COVID-19

Filtrační polomasky k ochraně před virem SARS-CoV-2

Zachytávají viry, bakterie a další pev-né látky větší než 0.3 μm s účinností vyšší než 99 %. Menší částice se díky atomárním silám zachycují a ulpívají na nanovláknech. Bakterie a viry jsou ve vznosu vždy navázány na další aerosolové či prachové částice a tím se zvětšuje jejich velikost.

OSTATNÍ ČESKÉ OCHRANNÉ NANO PROSTŘEDKY

Antivirový šátek nanoSPACE

Antivirové šátky s nanovlákennou membránou

Antivirové šátky nanoSPACE obsahují nanovlákennou filtrační membránu s testovaným záchytem virů, bakterií a dalších submikronových částic o velikosti 0,1–0,3 mikrometrů (100–300 nanometrů) s účinností 97–99 %. Zachycují také alergeny jako spory plísní, pylové, prachové a smogové částice.

Respira Compact

Ochranné dýchací polomasky s výměnným nanovlákenným filtrem

Pětivrstvé nanovlákenné Respira filtry zachytí až 99,999 % všech pevných částic včetně virů a bakterií. Jedinečná konstrukce spojuje nádechový a výdechový filtr. Při každém výdechu se filtrační část sama čistí. Proto mají výměnné filtry oproti konkurenci více než dvojnásobnou trvanlivost.

CM-6M

Ochranné dýchací celoobličejové masky s výměnným nanovlákenným filtrem

V kombinaci s vhodným nanovlákenným filtrem nebo dýchacím přístrojem zajišťují ochranu obličeje, očí a dýchacích orgánů před účinky toxických plynů, par a aerosolů, biologických škodlivin, radioaktivního prachu atd. Uživateli s oční vadou umožňují použít dioptrická skla v brýlové vložce.

NANOguard

Roušky a nákrčníky s nanostříbrem likvidující mikroorganismy

NANOguard je mechanická bariéra určená všude tam, kde není vyžadován respirátor a sterilní materiály. Mimořádně prodyšný materiál v rouškách je vhodný i pro fyzickou zátěž a intenzivní verbální komunikaci. Součástí textilie je nanostříbro likvidující zachycené mikroorganismy.

Nanotechnologie pro chytrá města

Projekt Nanotechnologie pro chytrá města jako nástroj udržitelného rozvoje vznikl za  podpory v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

cs_CZČeština